آموزش اکسل پیشرفته

آشنایی با نرم افزار  Excel از مجموعه نرم افزار های آفیس 

 

 

حتما تاکنون با اهمیت روزافزون استفاده از نرم افزار اکسل آشنا شده اید و به همین دلیل است که دوره آموزش اکسل آموزشگاه رادمهرفسا را برای یادگیری انتخاب کرده اید!

نرم افزار Excel یکی از مهارت های هفتگانه ICDL است.نرم افزار اکسل از جمله کاربردی ترین نرم افزارهای Microsoft Office  می باشد، یک نرم افزار صفحه گسترده (Spread Sheet) است، به این معنی که در واقع اکسل جدولی بسیار بزرگ است که کاربر می تواند بنا به نیاز خود برای هر سلول از این جدول داده تعریف کند، فرمول نویسی کند، ظاهر هر سلول را به دلخواه تغییر دهد و یا محدودیت های دسترسی برای هر سلول تعریف کند.

 


 

مزایا و کاربردهای نرم افزار Excel

 

نرم افزار Excel ، که در دسته برنامه های اداری (Desktop Application) این مجموعه قرار دارد.از این برنامه برای انجام محاسبات ریاضی و کشیدن نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی استفاده می شود.

اکسل توانایی انجام محاسبات دشوار ریاضی را دارد و کمتر کسی است که برای ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل اطلاعات حسابداری و یا ریاضی، از اکسل استفاده نکرده باشد.

قابلیت های بی شمار نرم افزارExcel  و سهولت یادگیری و استفاده از آنها، بکارگیری این نرم افزار را در حوزه ی کارهای مهندسی، اداری، مالی و … به امری اجتناب ناپذیر تبدیل نموده است.

 


 

مهارت پیش نیاز دوره آموزشی اکسل

 

به مهارت خاصی نیاز ندارد.

 


 

دوره جامع آموزش اکسل پیشرفته

 

دوره آموزش اکسل پیشرفته آموزشگاه رادمهر فسا  ویژه اشتغال به کار، یک کارگاه تئوری/عملی است که ویژه ورود به بازار کار طراحی گردیده است.

هنرجویان طی دوره آموزش اکسل پیشرفته، کاربرد اکسل در حوزه های مختلف از جمله حسابداری، مالی، فنی مهندسی، آمار، ماکرو نویسی، فرمول نویسی و… را فرا خواهند گرفت وبعد از از گذراندن تمام کلاس های اکسل پیشرفته، شما بطور کامل به تمام قسمت های نرم افزار اکسل مسلط بوده و قادر به ترسیم انواع نمودار ها و گزارش گیری های پیچیده، فرمول نویسی حرفه ای و تو در تو، فرمول های سه بعدی، فرمت بندی سفارشی سلول ها و… خواهید بود.

 


 

کلاس های آموزش اکسل پیشرفته ویژه استخدام

 

آموزشگاه فنی رامهــر  فسا دو نوع کلاس آموزشی بصورت  عمومی و خصوصی  برگزار می نماید، در هر دو کلاس سرفصل های دوره آموزش اکسل پیشرفته یکی بوده و از نظر محتوایی تفاوتی وجود ندارد، اما مسلما در کلاس خصوصی آموزش اکسل پیشرفته، زمان بیشتری برای رفع مشکل وجود خواهد داشت و کلاس خیلی سریعتر و بهتر جلو خواهد رفت.

قابل ذکر است تعداد افراد در کلاس های خصوصی ۱ تا ۲ نفر می باشد و در کلاس های عمومی اکسل پیشرفته حداقل ۳ نفر می باشدبا توجه به مدت زمان بالا برای آموزش کامل و جامع اکسل پیشرفته، امکان انجام تمرین های مختلف در نرم افزار Excel وجود دارد.هنرجویان پس از اتمام دوره آموزش اکسل پیشرفته، بلااستثنا قادر خواهند بود مشغول به کار شوند.

 


 

قیمت دوره اکسل پیشرفته ویژه بازار کار

 

همانطور که پیشتر گفته شد آموزش اکسل پیشرفته ویژه بازار کار، در دو نوع کلاس خصوصی و عمومی برگزار می شود، که قیمت های آنها به شرح زیر می باشد:

 

قیمت کلاس خصوصی آموزش اکسل پیشرفته ویژه بازار کار

 

هزینه کلاس خصوصی اکسل پیشرفته (کار با نرم افزار اکسل) بصورت ساعتی محاسبه می گردد.

ابتدا سطح فراگیر توسط استاد مجرب کامپیوتر سنجیده می شود و باتوجه به آن آموزشگاه تعداد ساعت اصلی مورد نیاز برای دوره آموزش را مشخص می نماید که در صورت نیاز هنرجو نیز می تواند تعداد ساعت بیشتری برای رفع مشکل و … رزرو کند.

 • هزینه کلاس خصوصی اکسل پیشرفته، ساعتی40000تومان می باشد.

 

قیمت کلاس عمومی اکسل پیشرفته ویژه بازار کار

 

هزینه کلاس آموزش اکسل پیشرفته  با توجه به سرفصل ها و قیمت اعلام شده توسط سازمان فنی حرفه ای (معمولا کمتر) مشخص می شود.

 


 

سر فصل های دوره آموزش اکسل پیشرفته

 

۱عملکرد توابع مختلف

 • HLookup
 • Sumifs
 • Sumif
 • Countifs
 • Countif
 • Value
 • if های تو در تو
 • فیلتر های Advance
 • ترکیب توابع if – and
 • انواع توابع متنی (Concatinate, Mid, Right, Left, Len)
 • عملکرد تابع های مالی (Match, PMT, Nper, Rate, PV)
 • آشنایی با تابع Proper
 • آشنایی با تابع Sumproduct

 

2- انجام عملیات کاربردی و پیشرفته

 

3- Paste های مختلف

 

4- عملکرد کلید های میانبر

 

5- ایجاد و تنظیمات انواع لیست

 

6- ایجاد نمودار

 

۸عملیات محاسباتی

 

 


 

پیش نیاز دوره اکسل پیشرفته

 

طی دوره اکسل پیشرفته شما با تنظیمات پیشرفته اکسل و روش فرمول نویسی حرفه ای آشنا خواهید شد، بنابراین لازم است تا قبل از ثبت نام در دوره آموزش اکسل پیشرفته،دوره آموزش نرم افزار Microsoft Excel  مقدماتی را گذرانده باشید.

 

 


 

مخاطبین دوره آموزش اکسل پیشرفته ویژه استخدام

 

آموزش حسابداری ویژه اشتغال، یک کارگاه آموزش حسابداری عملی است که برای افراد جویای کار طراحی گردیده است لذا تمام کسانی که قصد استخدام شدن در سمت های شغلی مرتبط با حسابداری جزء مخاطبین این دوره هستند.همچنین علاوه بر افراد جویای کار حسابداری اشخاصی که صرفا نیاز به دانش فنی در رابطه با حسابداری و زیر مجموعه های این رشته دارند نیز می توانند در این دوره جامع شرکت کنند.

 

 

چرا باید به طور حرفه ای اکسل را بیاموزیم؟

 

 • مشکلات در فرایندهای اداری
 • اکثر کارها تکراری و زمانبر می باشد
 • عدم یکپارچگی اطلاعات
 • عدم مکانیزه بودن یا نیمه مکانیزه بودن بسیاری از سیستم ها و نیاز به عملیات دستی
 • حجم بالای بایگانی
 • مشکل جستجوی اطلاعات
 • نبود آلارم در سر رسید ها و عدم هوشمندی سیستم های مورد استفاده
 • طولانی بودن زمان چک کردن در محاسبات
 • انعطاف کم در فرایند ها و وابستگی سیستم به مجریان و طراحان سیستم
 • عدم لینک اطلاعات وتنوع بانک های اطلاعاتی
 • محاسبات پیچیده
 • زمان بر بودن فرایندها
 • تحلیل داده ها (آنالیز ها و پیش بینی)
 • کار ترکیبی (گزارشات آماری دوره ای هوشمند)

 


 

کاربرد نرم افزار Excel در کسب و کار

 

یکی از عمده مشکلات ما در ایران در حوزه کسب و کار عدم آگاهی مدیران نسبت به قدرت نرم افزار اکسل نیز می باشد و همین باعث می شود تا ارتباط و مفید و کارآمدی با زیر مجموعه خود نداشته باشند.

از طرفی کارمندانی موفق خواهند بود که اهمیت این برنامه قدرتمند را در کسب و کار درک کرده و بدنبال یادگیری آن بطور حرفه ای باشند تا بتوانند جایگاه بهتری در سازمان بدست آوردند.

 


 

کاربرد اکسل در حوزه های مختلف

 

اکسل و مدیریت

 

مدیری موفق خواهد بود که دانش استفاده صحیح از اطلاعات، دسته‌بندی ، تجزیه ‌و تحلیل داده‌های مالی تا منابع انسانی را به ‌طور حرفه‌ای بلد باشد. اهمیت آموزش اکسل پیشرفته برای مدیران مالی، مدیران کنترل و برنامه‌ریزی پروژ‌ه‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. پس شما به ‌عنوان مدیر هر مجموعه ‌ایی چه کوچک و چه بزرگ ، باید کاربر مسلط اکسل باشید.

 

اکسل و بانکداری

 

اکسل در حوزه بانکی و مدیریت حساب های مالی بسیار پر اهمیت می باشد. ورود اطلاعات، دسترسی و کنترل آن‌ها در این نرم‌افزار صورت می‌گیرد. اگر قصد شرکت در آزمون های استخدامی بانکداری را دارید پیشنهاد می کنم حتما در دوره های اکسل پیشرفته شرکت نمایید.

 

اکسل و بورس

 

در حوزه بورس انبوه زیادی از اطلاعات هر روز بدست می آید که کار دسته‌بندی و تجزیه‌ و تحلیل آن‌ها کار تحلیل‌گر بورسی است و در این مورد اکسل حرف اول را می‌زند. تا جایی که هم‌اکنون با شرکت در دوره های اکسل پیشرفته می‌توانید به کار پردرآمد بورس مشغول شوید. همچنین چنانچه قدرت خود در اکسل را افزایش دهید و مدام در حال جمع ‌‌آوری و تحلیل اطلاعات در معاملات بورس و سهام شوید، می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار در بورس مشغول شده و با خرید و فروش اوراق بورس کسب درآمد نمایید.

 


 

نتیجه:

 

دانش عمومی و دانشگاهی معمولا برای استخدام کافی نیست و نیاز به یادگیری و تجربه بیشتری است پس منتظر نمانید و همین حالا سطح علمی خود را بالا ببرید و استخدام شوید.

 


 

پیشنهاد ما

 

به دلیل همبستگی نرم افزار های آفیس ، کسانی که علاقمند به ارتقای سطح تسلط خود بروی کامپیوتر می باشند .شرکت در دوره های آموزش ICDL  گامی بسوی پیشرفت است.

 

تمامی حقوق این قالب متعلق به مجتمع فنی و حـــرفه ای رادمـــــهــــر شهرستان فسا می باشد.

X