دوره آموزش نرم افزار متلب (Matlab)

دوره آموزش متلب، یک کارگاه تئوری/عملی است که ویژه ورود به بازار کار طراحی گردیده است.

دانشجو در دوره آموزش جامع متلب ضمن آشنایی با تمام مفاهیم و قابلیت های زبان برنامه نویسی متلب نحوه برنامه سازی و محاسبه راه حل مسائل مختلف علمی و همچنین امکانات محاسباتی نرم افزار متلب را فرا خواهند گرفت.

بعد از از گذراندن تمام کلاس های آموزش نرم افزار متلب مدرک داخلی مجتمع فنی و حرفه ای رادمهــر، را دریافت خواهید کرد.


کلاس های آموزش برنامه نویسی به زبان متلب (MATLAB)

مجتمع فنی و حرفه ای رادمهــر، دوره آموزش نرم افزار متلب را به صورت کلاس های خصوصی  آموزش متلب برگزار می کند و مسلما در کلاس خصوصی آموزش جامع متلب، زمان بیشتری برای رفع مشکل وجود خواهد داشت و کلاس خیلی سریعتر و بهتر جلو خواهد رفت.

 • قابل ذکر است تعداد افراد در کلاس های خصوصی ۱ تا ۲ نفر می باشد.

همچنین در کلاس خصوصی آموزش متلب به صورت عملی نرم افزار متلب آموزش داده می شود.

با توجه به مدت زمان بالا برای آموزش کامل و جامع متلب امکان انجام تمرین های مختلف در نرم افزار متلب وجود دارد.

دانشجویان پس از اتمام دوره آموزش زبان برنامه نویسی متلب بلااستثنا قادر به انجام پروژه های مختلف و اشتغال به کار خواهند بود.


دریافت مدرک معتبر برنامه نویسی متلب

آموزشگاه برنامه نویسی متلب  رادمهر فسا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به فراگیران دوره آموزش جامع متلب، بعد از گذرندان کامل دوره، مدرک معتبر داخلی مجتمع فنی رادمهر فسا ، قابل ارائه به شرکت ها و سازمان های مختلف ارائه می دهد.


قیمت دوره آموزش زبان برنامه نویس متلب، ویژه بازار کار

همانطور که پیشتر گفته شد آموزش متلب ویژه بازار کار، به صورت کلاس خصوصی برگزار می شود، که قیمت  آنها به شرح زیر می باشد:

قیمت کلاس خصوصی آموزش زبان برنامه نویسی و نرم افزار متلب :

هزینه کلاس خصوصی متلب (کار با نرم افزار متلب) بصورت ساعتی محاسبه می گردد.

ابتدا سطح فراگیر توسط استاد مجرب برنامه نویسی متلب سنجیده می شود و با توجه به آن آموزشگاه تعداد ساعت اصلی مورد نیاز برای دوره آموزش را مشخص می کند، که در صورت نیاز دانشجو نیز می تواند تعداد ساعت بیشتری برای رفع مشکل و … رزرو کند.

 • هزینه کلاس خصوصی برنامه نویسی متلب، ساعتی۸۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

سر فصل های دوره آموزش متلب (MATLAB)

 • نصب نرم افزار متلب و انجام امور اولیه در نرم افزار
 • نصب و راه اندازی نرم افزار
 • تغییر دایرکتوری ریشه
 • باز کردن بلوکهای مختلف در محیط Simulink
 • باز کردن انواع مختلف ToolBox ها جهت بررسی مقدماتی
 • بررسی مدلهای موجود در Help نرم افزار جهت بررسی
 • کد نویسی در File-M
 • انجام مثال های کاربردی جهت شناسایی و تعریف انواع متغیرها
 • کد کردن مثالها در قالب انواع توابع موجود و بکارگیری توابع ریاضیاتی موجود
 • به کارگیری Cells و انواع Object های موجود در Matlab
 • داده کاوی و انجام یک مسئله بهینه سازی عملی توسط الگوریتم- های پیاده سازی شده
 • کد نویسی و بکارگیری ToolBox های موجود
 • کار با حد اقل چهار ToolBox موجود در نرم افزار متلب

بکارگیری ToolBox های معرفی شده در قالب file-M به گونهای که دانش پژوه بتواند به صورت عملی کدهای دوره قبل را با ToolBox مربوطه در هم آمیخته و مدلسازی نماید.

انجام مدلسازی عملی با ToolBox های معرفی شده در قالب چندین مثال صنعتی کار با Simulink, و بلوک های آن انجام مثال های عملی با بلوک های پایه و بکارگیری آن در قالب مثالهای عملی پیاده سازی یک مثال عملی با بلوکهای مرتبط با ToolBox های معرفی شده در قسمت قبل انجام یک مثال ترکیبی در قالب Simulink و file-M و استفاده آن در یک مثال صنعتی و غیره…


مخاطبین دوره آموزش متلب ویژه استخدام

آموزش نرم افزار و زبان برنامه نویسی متلب، یک کارگاه آموزش برنامه نویسی عملی است که برای افراد جویای کار طراحی گردیده است لذا تمام دانشجویان رشته های فنی مهندسی (برق، هوا فضا، کامپیوتر، مکانیک…)، علوم پایه و تمامی گرایش هایی که به طریقی با ریاضیات سروکار دارند (حسابداری، اقتصاد و…)همچنین شرکت ها و موسساتی که نیاز به کدنویسی محاسباتی دارندهمگی جزء مخاطبین دوره آموزشی متلب می باشند.

این شایستگی برای مهندسین که در صنعت مشغول به کار می باشند تعریف شده تا بتوانند با استفاده از این نرم افزار گلوگاه های موجود در فرایندهای صنعتی را مدل کرده و رفع نمایند.

همچنین علاوه بر افراد جویای کار و دانشجویان اشخاصی که صرفا نیاز به دانش فنی در رابطه با برنامه نویسی متلب دارند نیز می توانند در این دوره جامع شرکت کنند.


آینده شغلی رشته برنامه نویسی

شاید آینده شغلی برنامه نویسی برای بسیاری مبهم باشد!

ممکن است از خود بپرسید، پس از گذراندن دوره های سخت و طولانی برنامه نویسی آیا می توانید شغل مناسب و پر درآمدی داشته باشید؟

این ها و خیلی سوالات دیگر ممکن است ذهن شما را مشغول کند ولی صنعت کامپیوتر و بدنبال آن برنامه نویسی در جهان با سرعت بالایی رو به رشد است و هر روزه کارفرمایان بسیاری بدنبال افراد مستعد و  علاقه مند به برنامه نویسی برای انجام کارهای خود می باشند پس می توان به آینده شغل برنامه نویسی خوش بین بود.

از موارد مهمی که سبب تضمین آینده شغلی برنامه نویسی شده دور کاری و آزادکاری در این حوزه می باشد و برنامه نویسان براحتی می توانند در هرجایی که باشند با ابتکار و خلاقیت حتی از راه دور کسب درآمد کنند.

در سال های اخیر، میزان استخدام برنامه نویسان در تمام دنیا و البته ایران با نرخ قابل توجهی رو به افزایش بوده و با توجه به توسعه نرم افزار در کشور، می توان پیش بینی کرد که این روند همچنان ادامه خواهد داشت و اما به جرئت می توان گفت، اگر با هدف بلند مدت و برنامه ریزی درست وارد حوزه برنامه نویسی شوید و مراحل آموزش را سپری و کسب تخصص کنید، آینده شغلی بسیاری روشنی خواهید داشت.


راه حل استخدام فارغ التحصیلان رشته برنامه نویسی

از آنجا که فاصله دانش تئوری و دانشگاهی با عملی بسیار زیاد است بنابراین صرفا با معلومات دانشگاهی نمی‌توان وارد حوزه اشتغال گردید و مشکل بیکاران رشته برنامه نویسی عمدتا نداشتن دانش کاربردی است.

باید گفت که برنامه نویسی به زبان متلب هم مانند همه زبان های برنامه نویسی باید از پله اول شروع شود.که اصولا به آن آموزش برنامه نویسی کاربردی گفته میشود.

منظور از برنامه نویسی کاربردی این نیست که، کارآموز برنامه نویسی بتواند پس از دوره برنامه نویسی امور شرکت را در سطح مقدماتی انجام دهد که این امر معمولا بعد از گذرندان دوره های دانشگاهی مهیا نمی شود و نیاز به داشتن دانش فنی بیشتر می باشد به همین دلیل آموزشگاه متلب  رادمهــر فسا،کارگاه آموزش متلب را ایجاد کرده است که هنرجو بلافاصله بعد از گذراندن دوره بتواند مستقیما با مدرک دوره برنامه نویسی متلب در شرکت های مختلف استخدام شود.

نتیجه:دانش عمومی و دانشگاهی معمولا برای استخدام کافی نیست و نیاز به یادگیری و تجربه بیشتری است پس منتظر نمانید و همین حالا سطح علمی خود را بالا ببرید و استخدام شوید.


درباره متلب (MATLAB)

Matlab یک زبان سطح بالا و با محیطی جذاب می باشد که در ابتدا بر اساس زبان برنامه نویسی C توسعه داده شد و شرکت سازنده نرم افزار متلب شرکت مت ورکس نام دارد این شرکت در سال ۱۹۸۴ بنیان نهاده شد و هم اکنون دارای بیش از ۲۰۰۰ نفر پرسنل است دفتر مرکزی این شرکت در شهر Natick در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد.

واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه ‌است که از ترکیب دو واژه MATrix (ماتریس) و LABoratory ایجاد شده‌است این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه ‌است که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

MATLAB امکان آسان عملیات ماتریسی، محاسباتی و توابعی، استفاده از الگوریتم های مختلف و همچنین امکان ارتباط آسان با زبان­های مختلف برنامه نویسی را به کاربر می­دهد کار کردن با ماتریس ها در متلب بسیار ساده است در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند.

MATLAB دارای طیف کاربردی گسترده­ ای است از جمله می توان به سیگنال و پردازش تصویر، ارتباطات، طراحی کنترلر تست و اندازه گیری، مدل سازی مالی و تجزیه و تحلیل، و زیست شناسی محاسباتی اشاره نمود.

همچنین امکان گسترش محیط MATLAB با استفاده از افزودن Toolbox برای اهداف مختلف داده شده است.

علاوه بر توابع فراوانی که خود متلب دارد برنامه‌نویس نیز می‌تواند توابع جدید تعریف کند استفاده از توابع متلب برای نمایش داده‌ها بسیار راحت و لذت بخش است.


برخی از ویژگی های کلیدی متلب :

 • زبان سطح بالا برای محاسبات فنی
 • محیط توسعه برای مدیریت کد، فایل ها و داده ها
 • ابزاری مناسب برای حل های مبتنی برتکرار، طراحی و حل مسأله
 • توابع ریاضی برای جبر خطی، آمار، تجزیه و تحلیل فوریه، فیلتر کردن، بهینه سازی، و یکپارچه سازی عددی
 • توابع گرافیکی دو بعدی و سه بعدی برای تجسم اطلاعات
 • ابزاری برای ایجاد یک رابط کاربر گرافیکی (graphical user interfaces,GUI)
 • توابعی برای یکپارچه سازی الگوریتم های مبتنی بر MATLAB
 • با برنامه های خارجی و زبان مانند C، C++، فرترن، جاوا و مایکروسافت اکسل

نتیجه:

تخصص شما، می تواند آینده شغلی و درآمد شما را تضمین نماید.

با توجه به دلایل ذکر شده و همچنین اهمیت و کاربردهای برنامه نویسی به زبان متلب به راحتی می توان نتیجه گیری کرد که چه تعداد  موقعیت شغلی منتظر فارغ التحصیلان رشته برنامه نویسی متلب از آموزشگاه رادمهر فسا می باشد.

تمامی حقوق این قالب متعلق به مجتمع فنی و حـــرفه ای رادمـــــهــــر شهرستان فسا می باشد.

X