معرفی نرم افزار ورد

در این مقاله از سری مقاله های آموزشگاه کامپیوتر رادمهر فسا به سوال ” نرم افزار word چیست ” پاسخ خواهیم داد.

 

همچنین در مورد کاربرد نرم افزار ورد در محیط کار و امکانات نرم افزار ورد توضیحاتی کاربردی ارائه خواهیم نمود.

 

 

معرفی نرم افزار ورد

 

نرم افزار ورد، مهارت چهارم از مهارت های هفتگانه  ICDL است. این برنامه  یکی از نرم افزار های مجموعه آفیس  (Office) محصول شرکت مایکروسافت می باشد که در بازار کار بسیار پر کاربرد است.

 

این نرم افزار با توجه با قابلیت ها آن در دسته برنامه های اداری این مجموعه قرار دارد.

 

به همین دلیل یکی از نرم افزاری هایی است که تمام کارمندان اداری باید با آن آشنا باشند. اما واقعا نرم افزار word چیست ؟

 

نرم افزار word چیست؟

 

نرم افزار word  یا Microsoft Word یک نرم افزار واژه پرداز است که در اکثر ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی برای تایپ، ویرایش و طراحی متون استفاده می شود.

 

اما Word چیست ؟

 

ورد در زبان انگلیسی به معنای کلمه است و انتخاب این کلمه به عنوان نام برای این نرم افزار بی مناسبت نیست. چرا که تمام ساختار این نرم افزار با کلمات و ویرایش کلمات درگیر است.

 

خوب است بدانید که این نرم افزار علاوه بر ایجاد فایل های متنی قادر به ایجاد جداول، وارد کردن تصاویر و اشکال نیز می باشد. در مورد قابلیت های زیاد این برنامه، در قسمت امکانات نرم

 

افزار ورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

تاریخچه نرم افزار ورد

شروع نرم افزار word در سال ۱۹۸۳ و با انتشار این برنامه تحت نام مالتی‌تول ورد برای سیستم‌های زنیکس و سپس برای رایانه ‌های شخصی IBM بود. البته در آن زمان، word برای اجرا در

 

محیط سیستم‌عامل داس منتشر شده بود.

 

یک سال بعد و در سال ۱۹۸۴ با اوج گیری شرکت Microsoft اولین نسخه مایکروسافت ورد ۱۹۸۴ برای کامپیوتر اپل و سیستم عامل «مکینتاش» منتشر شد.

 

پس از آن، این برنامه برای سیستم‌های عامل‌های SCO UNIX و اواس/۲ و Windows 3.1 به بازار آمد.

 

در سال ۱۹۸۹، با درنظر گرفتن قابلیت های این برنامه و نیاز روز افزون ادارات، Microsoft Word به عنوان جزئی از مجموعه نرم‌افزاری Microsoft Office تبدیل شد.

 

کاربرد نرم افزار ورد در محیط کار

 

همانطور که گفته شده نرم افزاری که در اکثر ادارات و شرکت ها برای تایپ استفاده می شود، نرم افزار Word است. و این نرم افزار بخاطر قابلیت های ویژه آن یکی از بهترین نرم افزار های

 

اداری می باشد.

 

فرض کنید شما قصد نوشتن یک نامه را دارید. بهترین برنامه برای نوشتن یک نامه کدام است ؟ قطعا بهترین نرم افزار تایپ برنامه Word است.

 

فرض کنید شما می خواهید شروع به نوشتن یک کتاب بکنید. کتابی که از زمان شروع تا انتها می بایست خط به خط، بار ها و بارها ویرایش گردد.

 

خوب، بهترین نرم افزار برای تایپ یک کتاپ چیست ؟

 

حتما پس از کمی جستجو خواهید فهمید، هیچ نرم افزاری بهتر از ورد نیست. خوب است بدانید که اکثر کتاب های الکترونیکی در وهله اول به کمک نرم افزار Word نگاشته می شوند و در

انتها با پسوند PDF ذخیره می گردند.

 

از دیگر کاربرد نرم افزار ورد در محیط کار می تون به وبلاگ نویسی اشاره کرد. که در آموزش های دیگر حتما به آن خواهیم پرداخت.

 

 

امکانات نرم افزار ورد

 

خوب، در بالا به تفصیل در مورد کاربرد word در محیط کار صحبت کردیم.

 

حالا وقت آن است در مورد امکانات نرم افزار ورد برای تایپ و ویرایش فایل های متنی صحبت کنیم. از آنجا که امکانات نرم افزار ورد بسیار زیاد است، در این مقاله، فقط به مهمترین آن ها

اشاره خواهیم کرد.

 

  • امکان ذخیره سازی فایل های های متنی بصورت PDF و سایر فایل های مرتبط متنی مثل HTML، TEXT .برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله چگونه فایل ورد را ذخیره کنیم را مطالعه فرمایید.
  • امکان انتشار مستقیم متن از داخل پنجره نرم افزار ورد. شما می تونید اسناد خود را برای دوستان خود ایمیل کرده یا در صفحات وبلاگ منتشر کنید.
  • امکان اضافه کردن تصاویر و اشکال مختلف به متن. شما این کار را فقط با چند کلیک ساده می توانید انجام دهید.
  • امکان اضافه کردن جداول و فرم سازی
  • قابلیت اضافه کردن فرمول های از قبل آماده شده، به متن. و یا فرمول نویسی برای معادلات دلخواه
  • قدرت ویرایش همه جانبه متون. شما با کمک این نرم افزار می توانید از فونت های مختلف، رنگ های متفاوت، سایز های دلخواه و بسیار امکانت دیگر استفاده نمایید.

 

 

 

چرا باید در دوره آموزش ورد شرکت کنید؟

 

با ماشینی شدن دنیا و پیشرفت ثانیه به ثانیه فناوری های نو، استفاده از افراد باکفایت برای اکثر شرکت ها به یک ضرورت تبدیل شده است. در این بین آشنایی با نرم افزاری های کاربردی

 

مجموعه آفیس و بخصوص ورد برای تمام کارمندان اداری یک الزام است.

 

از طرفی نباید فراموش کرد که قابلیت های گسترده نرم افزار word باعث شده که امروزه،  ورد یکی از مهمترین مهارت هایی باشد  که هر کارمند اداری می بایست آن را فرا بگیرد.

 

شما با شرکت در دوره آموزش ICDLجامع رادمهر فسا علاوه بر یادگیری ورد می توانید ۶ مهارت کاربردی دیگر را نیز فرا بگیرید.

 

علاوه بر آن، از آنجا که آموزشگاه کامپیوتر رادمهر فسا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند شما پس از اتمام دوره می توانید مدرک ICDL فنی و حرفه ای دریافت کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر برگه اخذ مدرک ICDL فوری را مطالعه نمایید.

 

در انتها امیدواریم با خواندن این مقاله به پرسش های نرم افزار word چیست ؟ کاربرد نرم افزار ورد در محیط کار ؟ امکانات نرم افزار ورد چیست ؟ و بسیاری دیگر از سوالات شما درباره ورد

پاسخ داده باشیم.

برای دریافت اطلاعات و آموزش ها بیشتر به وب سایت آموزشگاه کامپیوتر رادمهر فسا سر بزنید.

0 0

تمامی حقوق این قالب متعلق به مجتمع فنی و حـــرفه ای رادمـــــهــــر شهرستان فسا می باشد.

X